Májové Karlovy Vary

5. 5. 2016

Májové Karlovy Vary

Příjemné jarní počasí vítalo hosty odpoledních oslav 1. máje v Karlových Varech. Již z dály byla slyšet dechová hudba Žlutičanka, která tradičně oslavy Svátku práce doprovází. Občany přivítal předseda OV KSČM a představil milé hosty. S úvodním slovem vystoupila ve Smetanových sadech kandidátka na senátorku Věra Bartůňková. Vyzvedla nutnost vést lidi k práci a utvořit jim pro to podmínky. Odsoudila zneužívání sociálních dávek. Jako jeden za svých cílů při práci v Senátu uvedla eliminování nezaměstnanosti nastolení stavu, kdy za práci bude dostatečná mzda nutná pro zajištění důstojného rodinného života.

Na její slova navázal poslanec Jaroslav Borka. Zdůraznil, že ke spokojenosti občanů patří mír. Na tuto nejvyšší lidskou hodnotu řada lidí zapomíná. Poukázal na úsilí poslanců KSČM v boji za klidný, mírový vývoj celé společnosti.

Občanům se představila členka ÚV KSČM a krajská zastupitelka Barbora Vojtová. Mezi hosty byli také kandidáti do krajských voleb Jan Tancibudek, Luboš Pastor, Petr Šikýř. Vystoupení završil svým krátkým pozdravem karlovarský městský zastupitel Zdeněk Musil.

Potom začala zábava pro děti na nafukovacích atrakcích a s nafukovacími balónky. Až do večera bavila karlovarské občany i lázeňské hosty ve venkovních prostorech dechovka Žlutičanka. Na sále lidé využili k tanci i poslechu hudbu Jana Zumra. Diskuse na sále byla zcela v režii kandidátky do Senátu Věry Bartůňkové. A lidé toho rozhodně nelitovali.

Prvomájové oslavy v Karlových Varech se opět povedly.

Josef Murčo