Aktuality

24. 7. 2018

Dlouho očekávaný rozsudek Nejvyššího soudu ve věci vystěhování obyvatel domů a bytů družstva Svatopluk, který řešil krizi způsobenou trestnou činností odpovědných osob společnosti H-systém, je velmi špatnou zprávou pro princip právního státu v naší zemi.

30. 6. 2018

3. zasedání ÚV KSČM dne 30. 6. 2018

 

Programem KSČM jsou zájmy lidí, stabilita a suverenita naší země a mír

 

2. 6. 2018

Povolání novináře je náročné, nevděčné a velmi rizikové.  Jméno ruského novináře Arkadije Babčenka  skloňují v posledních dnech v různých souvislostech všechna možná média.   Ukrajinská tajná služba totiž za účelem zbránění jeho vraždy a odhalení pachatele zinscenovala jeho smrt a následné „zmrtvýchvstání“.  Z plánování likvidace nepohodlného žurnalisty pak obvinila Ruskou federaci.

27. 5. 2018

Slovo demokracie slýcháme tak často, že nad jeho významem už ani nepřemýšlíme.  Pro některé politiky se stalo jakýmsi zaklínadlem, kterým omlouvají neschopnost řešit zásadní společenské problémy. V poslední době jsme dospěli tak daleko, že příslušnost člověka k některému etniku či minoritní skupině obyvatel už pomalu ani nesmíme vyslovit.

25. 5. 2018

Ve dnech 29. a 31. května 2018 projede po dálnici D5 v Plzeňském kraji mohutný konvoj obrněné techniky armády USA, který míří na ruskou státní hranici přes Polsko do Pobaltí.

Konvoj se údajně přesunuje na vojenské cvičení NATO pod názvem Saber Strike 2018.

21. 5. 2018

1.   V letech 2012 až  2013 jsme v Nejdku na ul. Bratří Čapků vedle ZŠ vybudovali dětské hřiště. Slouží zejména dětem družiny školy.

2.    V červnu 2013 jsme na kynologické základně v Nejdku na Žižkově vrchu uspořádali dětský den.

3.    V červnu 2014 jsme dětem připravili Vítání prázdnin u koupaliště v Nejdku na Limnické ul.

9. 5. 2018

Den Vítězství nad fašismem si připomínají lidé na celém světě. 8. května vzdávají hold padlým hrdinům i bezejmenným obětem  II. světové války.  Bezpochyby se všichni bez ohledu na víru či politické přesvědčení shodneme, že se nacistické hrůzy už nikdy nesmí opakovat.

20. 4. 2018

X. řádný sjezd KSČM se konal v sobotu 21. 4. 2018 v Nymburku. Jeho obsahem byly personální otázky - volba nového vedení strany - a určení dalšího politického směřování.

 

Do vedení strany byli zvoleni:

Předseda ÚV KSČM: Vojtěch Filip

17. 4. 2018

Strana demokratického socialismu vás zve prostřednictvím Spojenectví práce a solidarity na protiválečnou demonstraci

 

3. 3. 2018

Předsedou KV KSČM zůstává Josef Murčo, do senátu kandiduje Eva Valjentová

5. 2. 2018

V sobotu 3. února 2018 se konala Okresní konference OV KSČM Cheb v Obecním sále v Třebeni, jehož výzdobu a ozvučení připravil s. Antonín Kalina, předseda místní ZO KSČM a starosta obce. Jednání konference se aktivně zúčastnili hosté v čele se s. Petrem Šimůnkem, 1. místopředsedu ÚV KSČM, přítomna byla i s.

1. 2. 2018

Letos se dětský letní tábor uskuteční v termínu od soboty 28. července do soboty 11. srpna opět v rekreačním středisku Svatý Štěpán v Cheznovicích u Rokycan.

Děti budou ubytovány ve čtyřlůžkových pokojích. 

Letošní celotáborová hra bude na téma "Záchrana podmořské říše". 

30. 1. 2018

Webové stránky „České lithium“ nabízejí návštěvníkům nejen ucelený pohled  na známou  kauzu, ale také zajímavé informace o široké škále možností využití této  strategické suroviny. Celý projekt inicioval bývalý poslanec KSČM za Karlovarský kraj Jaroslav Borka, který se problematikou zabývá téměř dva roky.

29. 1. 2018

Stanovisko k nařčení

29. 1. 2018

Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský kraj prostřednictvím Úřadu vlády požádaly o finanční a systémovou podporu konkrétních opatření, která pomohou restartovat ekonomiku těchto regionů. Úřad zmocněnce vlády navrhl vytvoření Strategie hospodářské restrukturalizace, podle níž by vláda a region společně postupovaly.

27. 1. 2018

"Jsem rád, že mohu popřát Miloši Zemanovi k znovuzvolení prezidentem České republiky. Občané se rozhodli pro stabilitu, prosperitu a pokračování úspěšného rozvoje ve všech oblastech našeho života."

27. 1. 2018

Vojtěch Filip, místopředseda PS PČR a předseda ÚV KSČM: Jsem rád, že mohu popřát Miloši Zemanovi k znovuzvolení prezidentem České republiky. Občané se rozhodli pro stabilitu, prosperitu a pokračování úspěšného rozvoje ve všech oblastech našeho života.

26. 1. 2018

Karlovarský kraj má moderní mezinárodní letiště v atraktivním prostředí jednoho z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších lázeňských měst u nás. Aby splňovalo přísné mezinárodní normy, investují se milióny korun do rekonstrukce či výstavby dalších objektů, vylepšují se přistávací a vzletové dráhy.

8. 1. 2018

Parlamentnilisty.cz: Tomáš Halík řekl: "Dát hlas pro Zemana bych považoval za těžké morální provinění proti zájmům naši země." Dle něj Zeman naší společnost svým chovaným táhl dolů a rozeštvával, vazně poškozoval politickou kulturu i pověst země v

5. 1. 2018

Fischer vs. Horáček o vojně, referendu a prezidentovi: Kdo z nich byl lepší v duelu?

22. 12. 2017
21. 12. 2017

Pravicoví politici v naší zemi bijí na poplach. Naše demokracie je ohrožena a jedním z hlavních důvodů je volba komunisty Zdeňka Ondráčka do čela Komise pro kontrolu GIBS . Kromě toho, že je aktivním členem KSČM,  se provinil tím, že  v byl roce 1989 posluchačem policejní školy a v souladu s tehdejší legislativou a  podle rozkazu svého velitele zasahoval proti demonstrantům.

5. 12. 2017

Kandidát na prezidenta republiky Michal Horáček se v rámci své kampaně pustil naplno do boje o Pražský hrad, když vyzval Andreje Babiše, aby uplatnil svůj vliv a zabránil volbě Zdeňka Ondráčka do čela komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Stránky