Aktuality

17. 11. 2019

Zase tu máme tradiční podzimní setkání LKŽ a KSČM s našimi příznivci a sympatizanty.
Jiřinková to není, květy jiřinek odkvetly , původní termín byl zrušen(státní smutek).

5. 11. 2019

Fenoménem několika posledních měsíců se stává rušení bezdoplatkových zón ve městech světším počtem nepřizpůsobivých obyvatel. Kritiku obchodu schudobou slyšíme jak z vládních, tak z poslaneckých lavic. Je jejím řešením zrušení doplatků na bydlení? Pokud budou města a obce disponovat příslušným bytovým fondem, mohly by se stát předražené a téměř neobyvatelné ubytovny minulostí.

31. 10. 2019

Kritiku opozice vyvolal prodej soukromé mateřské školy v lázeňském území Karlových Varů. Dosavadní nájemkyně Michaela Linhartová získá tamní nebytový prostor za 7,8 milionů bez DPH. Opozice má o osud školky obavy. Podle Michaely Linhartové ale zbytečně.

2. 10. 2019

Většina krajů řeší stejný problém. Jejich nemocnice se buď potýkají svelkými ztrátami, nebo rovnou krachují. Příkladem může být Lužická nemocnice v Rumburku, o jejímž úpadku informovala média několik týdnů. Přesto se najdou vyjímky. Zlínský kraj vlastní čtyři zdravotnická zařízení. Ta dosáhla k 30.

18. 7. 2019

V plném proudu je druhý ročník ocenění Žena roku, jež mělo premiéru v loňském roce. Jak rozumět »v plném proudu«? Navrhovatelé měli dle dispozic zaslat do určitého červnového dne Komisi žen ÚV KSČM, vyhlašovatelce ocenění, nominace na členky Komunistické strany Čech a Moravy, které pracují ve svém volném čase pro společnost, pro svou obec či město, pro spolky a různé komunity.

2. 7. 2019

V sobotu 22. června proběhly nezávisle na sobě dvě zajímavé akce za naší účasti. O co šlo,

to vám přiblíží následující řádky.

V Krásné u Aše se konalo tradiční setkání bývalých pohraničníků a dnešních členů Klubů českého

pohraničí. Účastníci přijeli z různých míst v Čechách, aby vzdali hold všem padlým obráncům

11. 6. 2019

KARLOVY VARY/DRAHOVICE – Dům s pečovatelskou službou v Karlových Varech – Drahovicích hostil již podruhé Divadlo VeTři se zábavným preventivním divadelním představením. Záštitu nad preventivním odpolednem měla poslankyně PS Parlamentu ČR ing. Hana Aulická Jírovcová.

2. 5. 2019

Za účasti komunistů a řady příznivců se konaly tradiční oslavy 1. máje v Alžbětiných lázních.   Předvolební atmosféru zdůraznily volební noviny, letáky s našimi kandidáty do Evropského parlamentu a žádané byly též propagační předměty.

26. 4. 2019

I tzv. Sudety byly koncem války územím smrti. Neprobíhala zde fronta a přesto zde umírali lidé. Pod údery spojeneckých bombardérů se hroutila ekonomika III. říše a proto ji fašisté přesunovali do Sudet. Bylo zde loajální obyvatelstvo a to pohlídalo tisíce zajatců, kteří sem byli eskortováni k zajištění válečné výroby.

26. 4. 2019

MěÚ Nejdek převzal realizaci finální části projektu vybudování a odhalení nového památníku obětem fašismu z 2. světové války v Nejdku. Je to správné, protože pietu těmto obětem alespoň kytičkou v Den vítězství vyznávali zatím jen komunisté. V hromadném hrobě zde leží mladí lidé převážně z východní Evropy, zavlečení sem jako otroci na práci pro Hitlerovu fašistickou říši.

22. 4. 2019

Na Zelený čtvrtek se europoslanec a kandidát KSČM – Česká levice společně! do EP Jaromír Kohlíček v rámci předvolebních výjezdů do krajů vydal s Ivanem Maštálkou na Chebsko. Navštívili Cheb, Aš a Mariánské Lázně.

21. 3. 2019

Vůbec poprvé v historii se spojilo 26 poslanců a senátorů ze dvou krajů napříč všemi politickými stranami, aby společně s kraji, městy i obcemi bojovali za region.

21. 3. 2019

V Sokolově se uskutečnil seminář pro zastupitele územních samosprávných celků (kraje a obcí) zvolených za KSČM v Karlovarském kraji. Seminář připravil podle usnesení Krajského výboru KSČM soudruh Ing. Hojda Pavel, předseda Krajské rady zastupitelů KSČM ve spolupráci s OV KSČM Sokolov.

19. 3. 2019

Letošní dětský letní tábor se uskuteční v termínu od 27. července do 10. srpna opět v rekreačním středisku Svatý Štěpán u Cheznovic (okres Rokycany). 

18. 3. 2019

OV KSČM spolu s Levicovým klubem žen uspořádali pro ženy slavnostní odpoledne k svátku MDŽ. Oslava proběhla 16. března ve velkém sále Alžbětiných lázní. Oslava byla v předvolebním duchu.

18. 3. 2019

Oslava MDŽ se v Hroznětíně povedla, v úvodu vystoupil Jan Tancibudek a připomenul význam toho svátku. Dále poděkoval všem, kteří připravovali prostředí k dobré zábavě. Kapela hrála téměř nepřetržitě, všichni se dobře pobavili.

18. 3. 2019

Už od včerejška prší, je sychravo a nevlídno - jako před 80. lety, kdy byla naše republika obsazena fašisty. Zlo bylo poraženo a v K.Varech panuje zcela jiná atmosféra.
Ani ošklivé počasí neodradilo zejména ženy, přijít do "Alžbětinek" na tradiční oslavu MDŽ.

16. 3. 2019

Senátor Fischer, který na vzpomínkové akci k 80. výročí okupace naší země fašistickým Německem sám nebyl, a ani se žádné jiné akce na toto téma nezúčastnil (upřednostnil totiž slavnosti výročí NATO), projevil vrchol cynismu při interpretaci slov politiků, se kterými on sám ideologicky nesouzní.

16. 3. 2019

Připomenout nejtemnější kapitolu českých dějin i protestovat proti překrucování historie dnes přišla zhruba stovka občanů k pomníku na budově neblaze proslulé pražské »Pečkárny«, kde v době německé okupace sídlilo gestapo a byly umučeny stovky českých vlastenců.

15. 3. 2019

Stalo se již tradicí každý rok počátkem března uspořádat jarní posezení při muzice, spojené s oslavou MDŽ. Letos tato akce vyšla na 8. března, den, kdy se slaví svátek MDŽ. Hlavními organizátory byly Komise pro občanské záležitosti (SPOS), spolu s místní organizací SPCCH.

15. 3. 2019

Ústřední výbor Komunistické strany Čech a Moravy a Krajský výbor KSČM Praha organizují vzpomínkové shromáždění při příležitosti 80. výročí národní tragédie - nacistické okupace Československa a vzniku Protektorátu Čechy a Morava 15.

14. 3. 2019

Vystoupení Jaromíra Kohlíčka na plenárím zasedání Evropského parlamentu ke kybernetické bezpečnosti.

http://www.europarl.europa.eu/plenary/cs/vod.html?mode=unit&vodLanguage=...

 

13. 3. 2019

Dovolená zaměstnanců by se měla zvýšit ze čtyř na pět týdnů za rok. Poslanci KSČM to navrhují v novele zákoníku práce, jejíž první čtení má Sněmovna v programu březnové schůze. Chtějí tak srovnat její délku s dovolenou státních zaměstnanců.

12. 3. 2019

Kvůli hrozbě případného vyhlášení úpadku posílili karlovarští krajští zastupitelé ekonomickou sílu Karlovarské krajské nemocnice (KKN) a navýšili její základní jmění o padesát milionů korun. 

11. 3. 2019

MLÁDÍ VPŘED. V rámci série rozhovorů s mladými politiky kandidujícími do Evropského parlamentu ParlamentníListy.cz představují pětadvacetiletou Annu Vaculíkovou, kamioňačku z Jindřichova Hradce kandidující za KSČM, která chce rovné podmínky pro všechny Evropany.

Jaké máte funkce v lokální politice?

Stránky