Aktuality

13. 7. 2020

Premiér Andrej Babiš (ANO) má podle doporučení Sněmovny na jednání Evropské rady podpořit Plán na podporu oživení Evropy, který počítá s částkou 750 miliard eur, tedy přes 20 bilionů korun.

13. 7. 2020

Rodiče, kteří od neplatičů nedostávají na děti alimenty, by mohli mít nárok na dávku od státu. Zákonem o náhradním výživném se budou dál zabývat poslanci. Tento týden ho podpořili v prvním čtení.

9. 7. 2020

Rozzářená ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně 7. 7. oznámila, že na koaličních jednáních se dohodli na podobě zákona o jeslích. Trvalo třicet let, než se toto předškolní zařízení dočkalo oficiální podpory. Mnozí z nás si vzpomínají, jak byly jesle po roce 1989 houfně rušeny.

8. 7. 2020

Pravidelná informace o účasti našich vedoucích činitelů, poslanců, politiků a předních činitelů v médiích. Průběžně doplňováno.

8. 7. 2020

V září loňského roku byl schválen velice těsnou většinou Zastupitelstvem Olomouckého kraje strategický dokument aktualizace Zásad územního rozvoje, který měnil úrodnou černozem u obce Hněvotín na Olomoucku na takzvanou strategickou zónu. Podle představeného záměru by na ploše 44 hektarů mělo vzniknout biomedicínské centrum.

6. 7. 2020

Státní svátek, oficiálně nazvaný Den upálení Mistra Jana Husa, bude mít opět v Táboře na Pintovce mimořádný rozměr. Ne jen svým obsahem – od této události uplynulo rovných 605 let, ale také rozsahem. Jako zde, tak i po celé republice se bude konat bezpočet akcí, které nebudou vždy pouze přímou poctou Mistru Janu.

30. 6. 2020

Vyjádření sloilidarity s pracujicími USA

1. 5. 2020

Byl První máj…“

13. 3. 2020

Karlovarský kraj je třetím nejnavštěvovanějším regionem v republice. Dominuje zde lázeňství, o jehož stabilizaci a další rozvoj usilují všechny politické reprezentace. Do lázeňských zařízení se začínají vracet tuzemští klienti, vzniká Balneologický institut, jehož cílem je nejen propagace, ale především výzkum a další rozvoj lázeňské péče.

6. 3. 2020

S chybějícím personálem se potýkají zdravotnická zařízení napříč republikou. Nejhůře jsou na tom příhraniční regiony, jako je Karlovarský kraj, protože řada nespokojených sester i lékařů odchází pracovat do sousedního Německa. Několikanásobně vyšší platy ovšem nejsou jejich jedinou motivací.

6. 3. 2020

Jedná se v podstatě o dálnici na operativní leasing, kdy stát je vlastníkem dálnice, ale platit začne až v okamžiku zahájení provozu na hotové dálnici a platit bude jen tehdy, budou-li poskytovány bezvadné služby. Stejně
jako pro dostavbu písecké D4 uvažujeme o využití PPP projektů i u dostavby středočeské

26. 2. 2020

Připojili se tak k ostatním opozičním zastupitelům, kteří nesouhlasí se způsobem  odvolání ředitelů čtyř příspěvkových organizací města a personálními změnami v odborné radě Kanceláře architektury města Karlovy Vary.

28. 1. 2020

Letos se budou konat krajské volby, a složení zastupitelstev se tak změní. Přesto se stále nabízí otázka, jelikož rok teprve začíná, co je ještě nutné letos dořešit. Zeptali jsme se proto těch nejpovolanějších.

KARLOVARSKÝ KRAJ

6. 1. 2020

Při předvolební kampani lákalo hnutí Karlovaráci voliče na jednoduchý a jasný slogan „Žijeme tu s vámi“.  Rozhodnutí, které koalice,  jejíž jsou součástí, dělá,  jsou ale jenom pokračováním  činnosti předchozích vládnoucích garnitur. Ta je ale v přímém rozporu s oním předvolebním heslem.

6. 1. 2020

Letos nás čekají dvoje volby, jejichž výsledek je pro naši stranu klíčový. Ukáže nám, jak si ve společnosti opravdu stojíme, a zda se z KSČM stane malá strana na okraji politického spektra nebo rovnocenný partner, se kterým musí ostatní počítat. Záleží jen na nás, jak dokážeme oslovit voliče, a to jak v krajských, tak senátních volbách.

6. 1. 2020

Většina krajů řeší stejný problém.  Jejich nemocnice se buď potýkají s velkými ztrátami nebo rovnou krachují. Příkladem může být Lužická nemocnice v Rumburku, o jejímž úpadku informovala média několik týdnů. Přesto se najdou vyjímky. Zlínský kraj vlastní čtyři zdravotnická zařízení. Ta dosáhla k  30.

6. 1. 2020

“Na všetko je nám treba odborníkov,” říkával major Terazky v oblíbeném tragikomickém filmu Černí baroni. A já dodávám, hlavně na kulturu. V posledních týdnech se situace ve vedení této oblasti jak na krajské, tak na magistrátní úrovni, podobá absurdnímu dramatu. Krajskou kulturu bude řídit náměstek pro dopravu a městskou bývalý stavař.

6. 1. 2020

A přesně to by si měli uvědomit všichni, kdo uvažují o vyšachování firmy EMH z plánované těžby lithia na Cínovci v Krušných horách.  Chápu, že těžba strategických surovin zřejmě bude lukrativní záležitostí,  je mi jasné proč se do ní chce vložit podnikatel Pavol Krúpa se svou společností České lithium, co ale nechápu je počínání našich zákonodárců.

27. 11. 2019

Otázky Haló novin pro Pavla Hojdu, stínového ministra průmyslu a obchodu za KSČM

23. 11. 2019

KSČM podporuje sbor dobrovolných hasičú Stará Role. Přístup města považujeme za nehorázný.

17. 11. 2019

Zase tu máme tradiční podzimní setkání LKŽ a KSČM s našimi příznivci a sympatizanty.
Jiřinková to není, květy jiřinek odkvetly , původní termín byl zrušen(státní smutek).

5. 11. 2019

Fenoménem několika posledních měsíců se stává rušení bezdoplatkových zón ve městech světším počtem nepřizpůsobivých obyvatel. Kritiku obchodu schudobou slyšíme jak z vládních, tak z poslaneckých lavic. Je jejím řešením zrušení doplatků na bydlení? Pokud budou města a obce disponovat příslušným bytovým fondem, mohly by se stát předražené a téměř neobyvatelné ubytovny minulostí.

31. 10. 2019

Kritiku opozice vyvolal prodej soukromé mateřské školy v lázeňském území Karlových Varů. Dosavadní nájemkyně Michaela Linhartová získá tamní nebytový prostor za 7,8 milionů bez DPH. Opozice má o osud školky obavy. Podle Michaely Linhartové ale zbytečně.

2. 10. 2019

Většina krajů řeší stejný problém. Jejich nemocnice se buď potýkají svelkými ztrátami, nebo rovnou krachují. Příkladem může být Lužická nemocnice v Rumburku, o jejímž úpadku informovala média několik týdnů. Přesto se najdou vyjímky. Zlínský kraj vlastní čtyři zdravotnická zařízení. Ta dosáhla k 30.

18. 7. 2019

V plném proudu je druhý ročník ocenění Žena roku, jež mělo premiéru v loňském roce. Jak rozumět »v plném proudu«? Navrhovatelé měli dle dispozic zaslat do určitého červnového dne Komisi žen ÚV KSČM, vyhlašovatelce ocenění, nominace na členky Komunistické strany Čech a Moravy, které pracují ve svém volném čase pro společnost, pro svou obec či město, pro spolky a různé komunity.

Stránky